Utstillingsresultater 2013

Vedrørende denne siden:

For at denne siden skal bli så eksakt og raskt oppdatert som mulig, ber vi BIR, BIM og certvinnere fra hver utstilling om å sende inn resultater over samtlige plasserte borzoier. Send gjerne bilder også!

Når det gjelder gruppeplasseringer vil vi gjerne gjøres oppmerksomme på dette også. Disse resultatene ligger ikke hos NKK, med mindre det er en NKK-utstilling.

Benytt vår mail: [email protected]m


Norsk Dobermanklubb Letohallen 28. desember

Antall: 4+3

Dommer: Zeferino José Cardoso Silva

 BIR Cert Ny norsk champion: Lynx Seri Savitskij  BIM Cert Ny norsk champion Lynx Seraja Morosova
 BH2 ResCert: Chill Giant's Evening Shadow  
 BH3: Egipet iz Sudarevicei
 

Valpeshow

Dommer: Avi Marshak

Antall 4-6 mnd: 1+2

 BIR: Lynx Lots of Luck  BIM: Lynx Lucky Strike
 BT2: Lynx Autumn Leaf
 
 BT3: Lynx Lucky Lady  

Antall 6-9 mnd: 0+1

 Afrodita

 

 

NKK Dogs 4 All Lillestrøm 16. november

Antall: 7+5

Dommer: Mark Cocozza

 BIR Cacib NV13: Ch Kazar Usalka BIM Cacib NV13: Kazar Ural
 BT2 Cert ResCacib: Lynx Seraja Morosova  BH2 Cert NJV13: Beowolf Izironk
  BH3 ResCert ResCacib: Jelistaz Twenty-Five Miles
  BH4: Lynx Seri Savitskij

 

 

Orkdal Hundeklubb Orkanger 9. november

Antall: 1+0

Dommer: Claudio de Giuliani

 BIR BIG BIS: Ch Kazar Ural

 

Kongsberg Hundeklubb 9. november

Dommer: Maria Gabriela C Veiga

Antall: 1+0

 BIR Cert: Beowolf Izironk

 

Norsk Pinscherklubb Leto 13. oktober

Dommer: Nils Molin

Antall: 0+1

 BIR: Ch Kazar Umba

 

NKK Harstad 5. oktober

Dommer: Carl-Gunnar Stafberg

Antall: 3+0

 BIR Cert Cacib: Ch of Golden-west Hearty Taifun
 BH2 ResCert ResCacib: Ch Pomzoi Mr Milford
 BH3: Ch Deljnuj Radyznuj av Adelrose

 

 

Bjerkvik Hundeklubb Sortland 22. september

Dommer: Tino Pehar

Antall: 1+0

 BIR BIG2: Ch Deljnuj Radyznuj av Adelrose

 

Sortland Hundeklubb 21. september

Dommer: Kurt Nilsson

Antall: 1+0

 BIR BIG3: Ch Deljnuj Radyznuj av Adelrose

 

NKK Rogaland Stavanger 14. september

Dommer: Sajia Juutilainen

Antall: 4+1

 BIR: Ch Cacib Kazar Ural
 BIM Cacib: Ch Le Sphinx Kiss The Moon
 BH2 Cert resCacib: Vostok av Fjascho
 
 BH3 BIR Veteran BIS2 Veteran: Ch Aria's Satchmo at Le Sphinx  

 

Norsk Dalmatinerklubb Tromsø 8. september

Dommer: John Muldoon

Antall: 1

 BIR BIG2: Ch Deljnuj Radyznuj av Adelrose

 

Norsk Leonbergerklubb Drammen 8. september

Dommer: Nemanja Jovanovic

Antall: 1+2

 BIR: Ch Kazar Umba
 BT2 Cert: Anniehoods Incredible Glory

 

Tromsø Hundeklubb Tromsø 7. september

Dommer: Jelena Kruus

Antall: 1+0

 BIR BIG2: Ch Deljnuj Radyznuj av Adelrose

 

Klubben For Gårds- og Fjellhunder Drammen 7. september

Dommer: Kitty Sjong

Antall: 2+1

 BIR: Ch Tzartaig Cool Victory
 BIM Cert: Anniehoods Incredible Glory
 BH2 Cert: Anniehoods Incredible Carrier Frodo
 

 

Steinkjer Hundeklubb Steinkjer 7. september

Dommer: Moa Persson

Antall: 2+1

 BIR BIG BIS: Ch Kazar Ural

 

Norsk Myndeklubb Støren 1. september

Dommer: Edith Soltesz

Antall: 2+1

 BIR BIS2: Ch Kazar Ural
 BH2 Cert: Kozlowski's Octopus

 

 

Trøndelag Selskapshundklubb Støren 31. august

Dommer: Johan Juslin

Antall: 2+1

 BIR BIG BIS: Ch Kazar Ural

 

NKK Oslo Bjerke Travbane 24. august

Dommer: Magnus Hagstedt

Antall: 4+4

 BIR BIG3 Cacib Ny Int Champion: Ch Kazar Usalka  BIM Cacib: Ch Kazar Ural
 BT2 Cert ResCacib: Scheztaya Radio Ga Ga
 BH2 Cert ResCacib Ny Nord Champion: Ch Dimitrow's Kazyr
 BT3 ResCert: Jaroslav Enigma  

 

 

Norsk Miniatyrhundklubb Homme 18. august
 Ingen plasserte

 

 

Norsk Chinese Crested Klubb Homme 17. august

Dommer: Colette Muldoon

Antall: 1+0

 BIR Cert: Walther av Fjascho

 

 

Norsk Cavalierklubb Leknes 4. august

BIR, BIG & BIS-dommer: Norman Deschuymere

Antall: 1+0

 BIR BIG BIS: Ch Deljnuj Radyznuj av Adelrose

 

 

Norsk Myndeklubb Nesbyen 3. august

Dommer: Branislav Rajic

Antall: 1+0

 BIR BIG3: Ch Tzartaig Cool Victory

 

Vestvågøy Hundeklubb Leknes 3. august

BIR & BIG-dommer: Tanya Ahlman-Stockmari

BIS-dommer: Nina Karlsdotter

Antall: 1+0

 BIR BIG BIS: Ch Deljnuj Radyznuj av Adelrose

 

 

Norsk Lhasa Apso Klubb Karmøy 28.juli
 Ingen plasserte

 

Karmøy Hundeklubb 27. juli

Dommer: Jasna Matejci

Antall: 1+0

 BIR BIG Cert: Vostok av Fjascho

 

Norsk Eurasierklubb Vålerbanen 13.juli

Dommer: Miklos Levente

Antall: 1+0

 BIR: Ch Tzartaig Cool Victory

 

NMK Trondheim 7. juli

Dommer:Collette Muldoon

Antall: 0+2

 BIR Cert: Barowiak's Dudinskaya

 

NKK Trondheim 6. juli

Dommer: Ingela Kyrklund

Antall: 0+3

 BIR Cert: Barowiak's Dudinskaya 
 BT2 ResCert Cacib: Varja Karenin av Fjascho

 

NKK Tromsø 16. juni

Dommer:Christophe Coppel

Antall: 2+3

 BIR Cert Cacib: Bolshajan Faramir
 BIM: Ch Sizarka av Fjascho
 BH2 ResCert Res Cacib: Staraja Russa Krasislav  

 

 

Tromsø Hundeklubb 15. juni

Dommer:Birgitta Svarstad

Antall: 1+1

 BIR Cert: Bolshajan Faramir

 

Sandefjord Hundeklubb 8. juni

Dommer: Thomaz Borkowski

Antall: 1+1

 BIR: Ch Tzartaig Cool  Victory  BIM: Ch Kazar Umba

 

 

NKK Drammen 1. juni

Dommer: Eli-Marie Klepp

Antall: 7+3

 BIR Cert Cacib: Dimitrows Kachanowa  BIM Cert Cacib: Ch Russkiy Azart President
 BT2 ResCacib: Ch Kazar Umba
 BH2: Ch Jelistaz Painted Pilgrim
 BT3 ResCert:Tishzkova's Ish-Thi
 BH3 ResCacib: Ch Tzartaig Cool Victory
  BH4 ResCert: Jelistaz Twenty-Five Miles 

 

 

Norsk Miniatyrhund Klubb Bergen 26. mai

Dommer: Savicic Nebojsa

Antall: 1+0

 BIR Cert: Erofey av Fjascho

 

Norsk Papillon og Phalene Klubb Bergen 25. mai

 Dommer:George Schogol

 Antall: 1+0

 Ingen plasserte

 

Norsk Myndeklubb Gran 19. mai

Dommer: Jarmo Vourinen

Antall: 5+6

 BIR: Ch Kazar Ural
 BIM: Ch Lynx Midnight Sun
 BH2 Cert: Lynx Seri Savitskij
 BT2 Cert: Lynx Seraja Morosova
 BH3 ResCert: Lynx Seri Sjisjkin BT3: Ch Kazar Umba
 BH: Ch Deljnuj Radyznuj av Adelose  BT4 ResCert: Lynx Seraja Kasatkina

 

 

Norsk Greyhoundklubb Gran 18. mai

Dommer: Margret Martin

Antall: 6+5

 BIR BIS4: Ch Kazar Ural
 BIM Cert: Lynx Seraja Morosova
 BH2 Cert: Lynx Seri Savitskij
 BT2: Ch Lynx Midnight Sun
 BH3:Ch Deljnuj Radyznuj av Adelrose 

 

NKK Ålesund 4. mai

Dommer: Markku Mähönen

Antall: 1+1

 BIR BIG4 Cacib: Ch Kazar Umba
 BIM Cert Cacib Ny norsk champion: Ch Deljnuj Radyznuj av Adelrose

 

Sunndal Hundeklubb Sunndalsøra 28. april

Dommer: Laurent Heinesche

Antall: 0+1

 Ingen plasserte

 

Norsk Papillon og Phaleneklubb Orre 28. april

Dommer: Ozan Belkis

Antall: 1+1

 BIR BIG BIS3: Ch Le Sphinx Kiss The Moon  BIM: Ch Le Sphinx Killing That Cat

 

Sør-Rogaland Brukshund-Klubb Orre 27. april

Dommer: Tino Pehar

Antall: 1+1

 BIR BIG2: Ch Le Sphinx Kiss The Moon
 BIM: Ch Le Sphinx Killing That Cat

 

Norsk Dobermann Klub Leto 28. april

Dommer: György Tesics

Antall: 4+1

 BIR: Ch Tzartaig Cool Victory

 

 En smilende BIR Nord Ch NJV11 Tzartaig Cool Victory

og oppdretter/eier Gerd Torkildsrud

 

 

Norsk Berner Sennenhundklubb Leto 27. april

Dommer: José Vidal Montero

Antall: 4+1

 BIR: Ch Tzartaig Cool Victory  BIM Cert: Evgeniya av Fjascho
 BH2 Cert: Lynx Seri Sjisjkin
 
 BH3 ResCert: Kozlowski's Octopus  
 BH4:Sassafras Roots Bielie Noci
 

 

 

BIR Nord Ch NJV11 Tzartaig Cool Victory og BIM Evgeniya av Fjascho

med sine eiere Gerd Torkildsrud og Brit Norstad

 

NKK Bergen 6. april

Dommer: Wera Hübenthal

Antall: 2+0

 BIR BIG3 Cert Cacib: Divnoe Serdze av Adelrose
 BH2 ResCert: Vostok av Fjascho

 

NKK Kristiansand 13. mars

Dommer: Ingebjørg Tove Stenhaugen

Antall: 3+1

 BIR Cacib: Ch Kazar Umba
 BIM Cacib: Ch Tzartaig Cool Victory

 

NKK Bø i Telemark 24. februar

Dommer: Peter F Berchtold

Antall: 7+7

 BIR Cert Cacib Ny norsk champion: Ch Velikij Nicolaij
 BIM Cacib Ny internasjonal champion: Ch Lynx Lady of The Night
 BH2 ResCacib: Ch TzartaigCool Victory
 BT2 Cert ResCacib: Velikij Orina
 BH3 ResCert: Ch Dimitrov's Koroshii
 BT3: Ch Kazar Umba
 BH4: Bel Etual Fabergé at Lynx
 BT4: Ch Velikij Ninotscha 

 

 

BIR og BIM

Ch Velikij Nicolaij - Ch Lynx Lady of The Night

 

Ølen Etne Vindafjord Hundeklubb Ølen 10. februar

Dommer: Kitty Sjong

Antall: 2+3

 BIR Cert Ny norsk champion: Ch Le Sphinx Kiss The Moon
 BIM: Ch Le Sphinx Killing That Cat

 

Norsk Boxerklubb Expo Hellerud 10. februar

Dommer: Saija Juutilainen

Antall: 0+1

 BIR: Ch Kazar Umba

 

Norsk Welsh Corgi Klubb Expo Hellerud 9. februar

Dommer: Charlotte Höier

Antall: 1+2

 BIR BIG4: Ch Kazar Umba  BIM Cert: NJV-12 Lynx Seri Savitskij
 BT2 Cert: Lynx Seraja Kasatkina
 

 

BIM og BIR

NJV-12 Lynx Seri Savitskij - CH Kazar Umba

 

BT2

Lynx Seraja Kasatkina

Norsk Grand Danois Klubb Hellerud 27.februar

Dommer: Lisbeth Urke Ramsing

Antall: 0+1

 BIR BIG3: Ch Kazar Umba

 

Norsk Schnauzer Bouvierklubb Hellerud 26. februar

Dommer: Marku Mähönen

Antall: 2+2

 BIR: Ch Kazar Umba  BIM Cert: Lynx Kara Kirisj
 BT2 Cert: Lynx Kizil Zareva
 BH2: NORD UCH NJV-11 Tzartaig Cool Victory

 

 BIM og Certvinner: Lynx Kara Kirisj             BIR: CH Kazar Umba

 

BT2 og Certvinner: Lynx Kizil Zareva

 

 

Sandefjord Hundeklubb Pingvinhallen 19. januar

Dommer: Lotte Jørgensen

Antall: 1+2

 BIR Cert Ny norsk og nordisk champion: NJV-11 Tzartaig Cool Victory